Jak długo powinien utwardzać się lakier w lampach LED?

Możliwość komentowania Jak długo powinien utwardzać się lakier w lampach LED? została wyłączona
Jak długo powinien utwardzać się lakier w lampach LED?

Jak długo powinien utwardzać się lakier w lampach LED? Każda manikiurzystka, która chce wykonywać manicure hybrydowy, powinna zaopatrzyć się w lampki LED. Bez niej nie bylibyśmy w stanie wykonać manicure hybrydowymi lakierami czy lakierami do paznokci. Jednak wiele kobiet ma pytania dotyczące czasu utwardzania hybrydowych lakierów w lampach LED. Doskonale wiemy, że kontakt ze zbyt krótkimi lub zbyt długimi paznokciami może mieć poważne konsekwencje.

Nie tylko lakier

Używanie świateł LED nie jest tak proste, jak nam się wydaje. Problem w tym, że musimy utwardzić nie tylko lakier, ale również spód i górę. Sama baza utwardza ​​się w dowolnym miejscu od 30 sekund do minuty. Jednak czas utwardzania topu może wahać się od 30 sekund do nawet 4 minut! Dlaczego występują te różnice? Cóż, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, że na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju diody LED. Różnica między nimi polega głównie na mocy żarówki. Im większa ich moc, tym krótszy czas utwardzania lakierów bezbarwnych, podkładów i lakierów nawierzchniowych. Jednak wraz ze wzrostem mocy lampy rośnie jej cena.

Zwykłą lampę możemy kupić za 100 zł, ale będzie miała bardzo małą moc. Uważaj to za bardzo ważne podczas wykonywania własnego manicure. Zwykle chcemy, żeby było to zrobione jak najszybciej. Nasz manicure może zająć do 2 godzin, jeśli nasze światła są słabe! Działa to dobrze zarówno z hybrydowym, jak i kolorowymi lakierami do paznokci. Na przykład światło LED o mocy 8 W pobiera znacznie mniej energii niż światło typu v o mocy 36 W.

Jak długo trwa hybrydyzacja?

Jak długo powinien utwardzać się lakier w lampach LED?
Jak długo powinien utwardzać się lakier w lampach LED?

Zacznijmy od tego, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak długo powinniśmy utwardzać nasz hybrydowy lakier. Wszystko zależy głównie od rodzaju lampy, ale także od konkretnego lakieru. Wiadomo, że lakiery bezbarwne o intensywnie nasyconych kolorach utwardzają się dłużej. Jeśli wybieramy jasne, pastelowe kolory, zazwyczaj skracamy nieco czas ich utwardzania. Standardowo mieszankę utwardzamy około minuty w słabej lampie. Jednak przy mocniejszych lampach utwardzanie zajmuje mniej czasu, ponieważ zajmuje pół minuty lub nawet 20 sekund.

Bardzo dobrej jakości lampy potrafią utwardzić lakier nawet w 10 sekund! Jednak i tutaj pojawia się problem. Otóż ​​producenci konkretnych modeli lamp często polecają stosowanie swoich produktów do manicure. Dlatego zalecenia podane dla danego lakieru dotyczą utwardzania w lampach tego samego producenta.

Niestety, gdybyśmy mieli inne światła, sugestia może okazać się bezużyteczna? Chociaż istnieją pewne wytyczne dotyczące utwardzania lakieru przy określonej mocy lampy, naprawdę musieliśmy znaleźć najlepszy czas metodą prób i błędów. Dlaczego? Bo wszystko zależy od tego, czy nasz utwardzony lakier jest bardzo jasny czy bardzo ciemny. Ilość pigmentacji będzie miała wpływ na to, ile czasu zajmie nam utwardzenie hybrydowego lakieru. Jeśli nie chcemy stanąć przed podobnym dylematem, możemy kupić lakiery u producentów, którzy dostarczają oświetlenie LED. Możemy go kupić w sklepach kosmetycznych lub hurtowniach kosmetycznych. Pamiętaj, że utwardzamy każdą warstwę lakieru, nie tylko pierwszą czy ostatnią. Lakiery hybrydowe nie wysychają jak standardowe lakiery. Proces suszenia odbywa się w lampie.

Jakich błędów nie należy popełniać?

Początkujący manikiurzyści często wykonują hybrydy za krótkie lub za długie. Niestety żadne podejście nie przynosi korzyści. Czasami wydaje nam się, że gdybyśmy mieli kilka sekund mniej na przytrzymanie gwoździa na świetle, nic by się nie stało. Przekonanie to mają zwykle osoby, które chcą szybko zakończyć zabieg. Jednak skrócenie czasu utwardzania może uniemożliwić przyleganie lakieru do płytki paznokcia. Efekty mogą nie być od razu widoczne. Również po kilku dniach lakier do paznokci może zacząć się marszczyć, a nawet złuszczać z paznokcia. Dlatego efekt będzie mierny i bardzo krótkotrwały.

Nie jest też najlepszym pomysłem zbyt długie utwardzanie lakieru. Dlaczego? Cóż, powoduje matowienie lakieru. Intensywnie nasycone kolory można po prostu wyblaknąć. W takim przypadku lakier może również zacząć się marszczyć lub złuszczać z paznokcia. Oczywiście, jeśli sekundę później wyciągniemy gwóźdź, nic się nie stanie. Jednak wydłużanie lub skracanie utwardzania nic nam nie da. Jednak mitem jest, że zbyt długie pozostawianie paznokci w lampie może powodować raka. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że manicure hybrydowy może doprowadzić do powstania czerniaka.

Niektóre kobiety, choć przerażone, nie mogą zrezygnować z manicure hybrydowego. Postanowili więc nieco szybciej wyciągnąć gwóźdź z lampy. Tymczasem lekarze zdementowali plotki. Cóż, ekspozycja paznokci jest minimalna. Nawet jeśli raz w miesiącu zrobimy sobie manicure, nie przyczyni się to do powstania raka w naszym organizmie. Utwardzanie lakieru lampami LED nie polega na uzyskaniu opalenizny bez ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego nie warto utwardzać lakieru szybciej niż zaleca producent. Trzymanie go zbyt długo nie będzie sprzyjać powstawaniu raka, ale źle wpłynie na naszą pracę.