Płytki są nadal najpopularniejszym materiałem wykończeniowym

Możliwość komentowania Płytki są nadal najpopularniejszym materiałem wykończeniowym została wyłączona
Płytki są nadal najpopularniejszym materiałem wykończeniowym?

Dlaczego płytki są nadal najpopularniejszym materiałem wykończeniowym? Aranżacja nowego domu lub mieszkania nigdy nie była prostsza. Duża liczba hurtowni, supermarketów i sklepów z bogatą ofertą wyposażenia wnętrz daje nam niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ma to jednak również swoją drugą stronę. Zwykle wybór jest tak duży, że nie jesteśmy w stanie zdecydować się na konkretny produkt. Ten dylemat często pojawia się, gdy musimy zdecydować, czym pokryć podłogi i ściany. Jednym z materiałów wykończeniowych, na który z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę, jest płytka ceramiczna.

Trudne wybory

Poszukując materiałów wykończeniowych do mieszkania lub domu często stajemy przed wyborem – podłoga czy płytki. Zdania na ten temat są często bardzo podzielone, a każda opcja ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie są nadal niekwestionowanym zwycięzcą, jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość każdego produktu. Są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjne panele. Uszkodzenie podłogi panelowej nie jest trudne.

W większości przypadków wystarczy przypadkowo przeciągnąć po nim ciężki mebel, co z pewnością zakończy się pozostawieniem nieestetycznych śladów na jego powierzchni. Kolejnym problemem jest niska odporność paneli na wilgoć. Nawet krótkotrwały kontakt z wodą może spowodować ich wygięcie i wybrzuszenie. W przypadku tego rodzaju płytek nie pojawią się żadne problemy. Sprawdźmy więc, gdzie warto umieścić płytki.

Dobry wybór – płytki łazienkowe

Pierwszym pomieszczeniem, które kojarzy nam się z kafelkami, jest łazienka lub sauna. I słusznie, ponieważ jest to najczęściej stosowany materiał do wykończenia tego typu wnętrz. Łazienka to bardzo szczególne miejsce, często zdarzają się przelewy, a w wielu miejscach zbiera się woda. Ze względu na swoją zwartą strukturę płytki nie wchłaniają ani nie magazynują wody. Jego nadmiar gromadzi się tylko na ich powierzchni. Pomaga to w szybkim odbiorze w przypadku awarii pralki lub prysznica.

Jak wybrać płytki do salonu?

Innym miejscem, w którym płytki sprawdzają się dobrze, są pokoje gościnne. Ten pokój jest często centrum życia rodzinnego. Jesteśmy po to, aby serwować posiłki, przyjmować gości lub spędzać czas z rodziną. Dlatego podłoga w salonie powinna spełniać kilka surowych norm. Oprócz tego, że musi idealnie pasować do aranżacji pomieszczenia, powinien być również niezwykle wytrzymały. Płytka ceramiczna bez wątpienia spełni wszystkie te wymagania.

Odpowiednio ustawione będą odporne na przypadkowe zalania lub uszkodzenia, które mogą wystąpić podczas rodzinnego spotkania lub spotkania w gronie przyjaciół. Ogromną zaletą płytek jest również ich uniwersalność. Decydując się na te o neutralnych kolorach i wzorach, możemy być pewni, że sprawdzą się w eleganckim salonie i doskonale wkomponują się w bardziej nowoczesne wnętrza.

Wybór płytek do przedpokoju

Korytarze i przejścia to miejsca, w których umieszczane są ciężkie ładunki. Ułożenie płytek w tych miejscach to bardzo dobry pomysł. Dzięki dużej wytrzymałości bez problemu poradzą sobie z błotem, deszczem czy piaskiem. Oprócz podłogi, w tych newralgicznych miejscach warto również położyć płytki na ścianach https://ceramixplytki.pl/3-plytki-scienne. Mogą być zabawną alternatywą dla tradycyjnej farby lub tapety. Zwłaszcza ściany hal często narażone są na zabrudzenia lub różnego rodzaju uszkodzenia. Zastosowanie płytek ceramicznych w tych miejscach może zaoszczędzić kłopotów i niepotrzebnych kosztów naprawy. Jeśli płytki się zabrudzą, po prostu przetrzyj je ciepłą wodą z detergentem.

Płytka ceramiczna w kuchni

Płytki są nadal najpopularniejszym materiałem wykończeniowym?
Płytki są nadal najpopularniejszym materiałem wykończeniowym?

Pomysł wykorzystania płytek w kuchniach i jadalniach to świetne rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze – w kuchni gromadzi się dużo sprzętów i podczas pracy emituje dużo wilgoci, powstająca para wodna często osadza się na ścianach i podłogach. Jeśli zdecydujemy się pokryć te miejsca płytkami, będziemy mogli szybko i sprawnie je usunąć.

Po drugie, w kuchni przygotowywane są posiłki dla całej rodziny. Oznacza to, że często zdarzają się tutaj wpadki związane z rozlanym sokiem lub zupą czy spadającymi przedmiotami na podłogę. Wiąże się to z częstym szorowaniem i czyszczeniem zabrudzonych powierzchni kuchennych. W przypadku płytek nie jest to najmniejszy problem. Ich niska chłonność pozwala na przecieranie ich tak często, jak to konieczne, bez utraty ich użyteczności.

Płytki ceramiczne to doskonały materiał wykończeniowy do każdego rodzaju pomieszczeń. Idealnie sprawdzają się tam, gdzie wymagana jest wysoka trwałość i wytrzymałość połączona z atrakcyjną formą. Dlatego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl