Wypożyczalnia samochodów

Możliwość komentowania Wypożyczalnia samochodów została wyłączona
Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce do wypożyczania samochodów. Ale czy jest to opłacalne? Wypożyczenie samochodu wiąże się ze sporymi kosztami (przynajmniej z perspektywy przeciętnego piekarza). Okazuje się, że wynajęcie samochodu ma sens w wielu sytuacjach.

Wynajem samochodów można podzielić na trzy główne typy:

  • wypożyczalnia samochodów,
  • wynajem samochodów dostawczych,
  • wynajem samochodów ciężarowych i specjalnych oraz ciężkiego sprzętu.

Oczywiście są też wypożyczalnie, które dysponują szeroką gamą samochodów i pojazdów, ale są one dość rzadkie ze względu na koszty związane z prowadzeniem tak kompleksowej działalności. Każda z wyżej wymienionych wypożyczalni samochodów w Szczecinie. np. Automaks https://automaks.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin-pogodno/, pod pewnymi warunkami, może zaoferować nam korzystne warunki, jeśli chodzi o naszą sytuację.

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów
Wypożyczalnia samochodów

Samochody osobowe to najczęściej wynajmowane pojazdy. Oczywiście dzieje się tak dlatego, że ich ceny wynajmu są najniższe. Samochody osobowe leasingują zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W niektórych przypadkach osoby prywatne zazwyczaj wynajmują samochody. Możemy zaliczyć między innymi wtedy, gdy nie mamy prywatnego samochodu, a chcemy pojechać na wakacje.

W innej nieco podobnej sytuacji mieliśmy własny samochód, ale nie był on w dobrym stanie technicznym i zdecydowaliśmy się wynająć samochód z wypożyczalni samochodów dla dobra naszego i naszej rodziny. Wypożyczalnia samochodów jest również dostępna dla firm. Firmy najczęściej wynajmują samochody (poza leasingami długoterminowymi) dla pracowników podróżujących służbowo lub na szkolenia.

Wynajem samochodu osobowego z wypożyczalni samochodów ma kilka pozytywnych aspektów. Samochody te są zazwyczaj nowe i ich stan techniczny nie powinien budzić żadnych podejrzeń. Co więcej, gdy trafiają do nas są czyste i pachnące. Również wachlarz pojazdów do wyboru jest ogromny, więc możemy wypożyczyć małe auto miejskie lub wyższej klasy SUV lub sedan. Zdarza się, że przedsiębiorcy przyjeżdżający na spotkanie biznesowe wynajmują samochód z wypożyczalni, aby poprawić swoją pozycję wśród potencjalnych kontrahentów.

Wynajem samochodów dostawczych

Często wynajmowane są również samochody dostawcze. Mowa tu oczywiście o wynajmie krótkoterminowym, trwającym do 7 dni. Najczęstszym scenariuszem tego rodzaju najmu jest przeprowadzka. Wiele osób, które nie chcą wynajmować profesjonalnej firmy przeprowadzkowej i decydują się na przeprowadzkę na własną rękę, nie posiada odpowiedniego pojazdu. Wynajem busa na kilka dni to dobre i stosunkowo tanie rozwiązanie.

Inną, bardziej powszechną sytuacją jest sytuacja, w której małe firmy wynajmują samochody dostawcze. Firmy te posiadają własny sprzęt do przewozu towarów, ale czasami, gdy jest więcej zleceń, decydują się na wynajem samochodu z wypożyczalni. Wtedy ten wzrost zamówień jest nieregularny i nie zdarza się często, a bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu, np. Skoda Fabia https://automaks.pl/skoda-fabia/ z wypożyczalni zamiast pożyczania lub leasingu samochodu.

Wynajem samochodów ciężarowych, pojazdów specjalistycznych i ciężkiego sprzętu

Samochody ciężarowe, pojazdy specjalistyczne i ciężki sprzęt (budowlany czy rolniczy) to nisza rynkowa, w której znalazły się niektóre firmy. W środku jest stosunkowo mało zamówień, ale cena wynajmu takiego auta jest bardzo wysoka. Jednak koszt wynajęcia na dobę np. samochodu z windą nie ma nic wspólnego z ceną, którą musiałbyś zapłacić za takie auto dla siebie. Widać to wyraźnie na przykład na budowach obsługiwanych przez systemy rolnicze. Wypożyczenie koparki na jeden dzień jest bardziej opłacalne niż jej zakup (co jest oczywiste) lub ręczne kopanie dołu fundamentowego (mniej oczywiste).

Wynajem – czy warto inwestować?

Czy warto wynajmować go samemu? To pytanie zadaje sobie wiele osób związanych z motoryzacją i obserwujących rynek. Jak w wielu podobnych sytuacjach, odpowiedź będzie brzmiała „tak, ale pod pewnymi warunkami”. Dla wypożyczalni samochodów najważniejsze są trzy kryteria. Pierwsza to cena wynajmu samochodu, którą zaoferujemy. Musi być konkurencyjny, zwłaszcza że jesteśmy nowi na rynku. Drugą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest cytat. Oferta musi być dość bogata, inaczej nie przyciągniemy klientów. Jeśli trzy samochody należą do podobnego segmentu, znalezienie potencjalnych klientów może być trudne. Trzecim i chyba najważniejszym czynnikiem jest lokalizacja. Co prawda wiele wypożyczalni samochodów oferuje samochody daleko od swoich baz, ale zawsze generuje to pieniądze. Ta lokalizacja powinna zapewnić wielu potencjalnych klientów, ale dobrze, że w miejscu, które wybieramy na swoją siedzibę i bazę, nie ma zbyt dużej konkurencji.

Automaks wypożyczalnia samochodów
Al. Boh.Warszawy 40
70-342 Szczecin
500 78 78 78
www.automaks.pl