Usługi podologa

Możliwość komentowania Usługi podologa została wyłączona
Usługi podologa

Choroby, które mogą spotkać nasze stopy i odpowiednie dla nich zabiegi: jeśli chcemy skorzystać z usługi podologa, to oczywiście jest ku temu powód. Oczywiście nie musi to oznaczać, że odczuwamy ból lub mamy zmiany patologiczne wymagające natychmiastowej pomocy, ale być może naszą przyczyną jest profesjonalna pielęgnacja mająca na celu ochronę nas przed różnymi konsekwencjami niewłaściwej pielęgnacji stóp lub narażenia na zmiany.

Choć podologia jest nową dziedziną w Polsce i nie jest jeszcze w pełni rozwinięta do poziomu, jakim powinna być, cieszymy się, że coraz więcej gabinetów oferuje usługi podologiczne. Trzeba sobie uświadomić, że z tych miejsc korzystamy nie tylko wtedy, gdy pojawia się problem, ale po prostu, gdy chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją naszych stóp, bo przecież od ich trwałości zależy wiele. cieszymy się nienagannym zdrowiem, dobrą formą i chodzeniem bez bólu i dyskomfortu. Podologia diagnozuje, leczy problemy i wykonuje pielęgnację stóp.

Odwiedź podologa

Usługi podologa
Usługi podologa

Bez względu na to jaki mamy problem i co wnosimy w takie miejsce, pierwszym elementem jest zawsze wywiad z pacjentem i dokładne zbadanie stopy. Podiatra ocenia je anatomicznie, neurologicznie i dermatologicznie. Sprawdza jakość ukrwienia, potrafi pobrać materiał do badań mikrobiologicznych, ocenia stan stóp.

Jeśli trafimy w takie miejsce, aby odpowiednie leczenie wpłynęło na właściwą pielęgnację stóp, to takie zajęcia w okolicy również będą miały miejsce. Jeśli z kolei mamy konkretny problem, stawiana jest diagnoza w tym obszarze, a następnie przewidziana jest konkretna terapia.

Najczęściej stosowane zabiegi

  • Pedicure leczniczy – w tym przypadku metodami ukierunkowanymi na problematyczną stopę. Tu paznokcie nie maluje się po to, by włożyć stopy w letnie buty, lecz przeprowadza się zabiegi poprawiające komfort życia. Usuwa modzele, leczy paznokcie, jeśli rosną lub rosną nieprawidłowo, odbudowuje płytkę paznokcia, grzybicę paznokci, odciski pod paznokciami lub między palcami.
  • Usuwanie zmian – Jeśli zmiany na stopach powodują ból, dyskomfort lub źle wyglądają, podologia pozwala szybko sobie z nimi poradzić, a wszystko dzięki odpowiedniemu sprzętowi, odpowiedniej wiedzy i odpowiednim kosmetykom. Do najczęstszych zmian należą: usuwanie nagniotków i modzeli za pomocą specjalnej frezarki lub skalpela oraz odpowiednie przygotowanie do zmiękczenia tych zmian, usuwanie brodawek poprzez zamrażanie lub elektrokoagulację, czyli elektryzowanie, usuwanie popękanych, zrogowaciałych warstw skóry na piętach są kontuzjowani, wygląda to bardzo nieestetycznie.
  • Leczenie grzybicy https://kerpro.pl/kategoria-produktu/problemy/problemy-paznokci/grzybica-paznokci/ – Choroba ta występuje często i dotyczy paznokci oraz całej stopy. Nigdy nie należy jej lekceważyć, ponieważ pozostawiona bez leczenia może się dalej rozprzestrzeniać z bardzo niebezpiecznymi konsekwencjami.
  • Nadmierna potliwość czy suchość skóry – Wiele osób na co dzień boryka się z tymi problemami. Często zwykłe maści, kremy czy preparaty nie pomogą, ale trzeba skorzystać z możliwości jakie daje nam podologia. Dzięki odpowiedniemu leczeniu możesz zarówno poprawić jakość swojej suchej skóry, jak i przezwyciężyć nadmierną potliwość i nieprzyjemny zapach, na które cierpi wiele osób.
  • Walka z deformacjami – Wiele osób boryka się z różnymi deformacjami, które uniemożliwiają normalne chodzenie. Po zgłoszeniu się do podologa może on zamówić specjalną ortezę, wkładkę do odciążenia i skorygowania zmiany.

Wielu z nas boryka się z wieloma problemami. Wiele osób je bagatelizuje, a później okazują się one na tyle ważne dla rozwoju danej choroby, że ich skutki są poważniejsze niż na początku. Oczywiście nie powinniśmy jej w żaden sposób bagatelizować, ponieważ może być bardzo niebezpieczna dla naszych stóp i ogólnej kondycji. Choć podologia jest młodą dziedziną, wszystkie gabinety podologiczne zapewniają najwyższą jakość usług i są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pomóc każdemu pacjentowi z konkretnym problemem lub chęcią profesjonalnej pielęgnacji stóp.

I nieważne, czy jesteśmy sportowcami i nasze stopy są bardzo obciążone, czy to praca fizyczna, długie stanie, czy długie siedzenie, ale nasze stopy muszą nosić szpilki przez osiem godzin – to zawsze powinno być naszym priorytetem, aby sobie z tym poradzić Problem. Im więcej zrobimy dla nich dzisiaj, tym lepsze będą przyszłe wyniki.

Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl