Studio tatuażu

Możliwość komentowania Studio tatuażu została wyłączona
Studio tatuażu

Wybór odpowiedniego studio tatuażu jest bardzo ważny. Tatuaże mamy na całe życie i chcemy, aby były powodem do dumy, a nie wstydu i ukrywania tego. Aby uniknąć sytuacji, w których zmuszeni jesteśmy do usuwania tatuaży – wymarzonych tatuaży, „wybielania” skóry czy innych zabiegów maskujących, warto przeczytać poniższe artykuły i wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać mądrze i bez żalu. Zdecydowanie powinieneś unikać studiów tatuażu, które znajdują się w domu, w niepewnych lokalizacjach i brudnych miejscach.

Jeśli ktoś tatuuje się nielegalnie w domu, powinien natychmiast przerwać tę czynność, aby nie krzywdzić innych. Nowoczesne studia tatuażu byłyby naprawdę szczęśliwe, gdyby były profesjonalne. Ich personel to artyści, a tatuowanie to dla nich prawdziwa sztuka. Jeśli chcesz zrobić sobie tatuaż, którego nie odłożysz do końca życia, warto wybrać się w takie miejsce. Jak wybrać studio tatuażu, które chętnie odwiedzalibyśmy i polecali innym?

Przede wszystkim, jeśli chcesz zrobić sobie pierwszy tatuaż, musisz dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy na temat tej sztuki. Nie spiesz się, bądź cierpliwy, a nie pożałujesz. Przede wszystkim dobre studio tatuażu, kolejka jest naprawdę długa. Czas oczekiwania na wykonanie wymarzonego wzoru może sięgać nawet dwóch, trzech lat. Rekordzista czekał nawet kilka lat. Nic dziwnego, w końcu ustawiają się prawdziwi artyści, podobnie jak profesjonaliści w innych branżach. Jeśli w najbliższym czasie ktoś zaproponuje nam tatuaż, z pewnością da nam to do myślenia. Takie salony należy przeglądać ze szczególną uwagą. Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem sobie tatuażu, najlepiej zacznij szukać miejsc, w których możesz go zrobić wcześniej. Dobre studio tatuażu ma oczywiście wyższą cenę.

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Jeśli ktoś zastanawia się jak rozliczana jest praca tatuatora, klient płaci albo za całodniową sesję (zwykle od 1000 zł) albo za konkretny projekt (za małe, mniej skomplikowane projekty – tutaj ceny zaczynają się od 1 startu) płaci mu jedną sto pięćdziesiąt złotych za wzór). Cena to kolejna rzecz, która mówi nam, czy warto zrobić sobie tatuaż w danym miejscu. Im niższa cena, tym niższa jakość i często gorsza kondycja, a tym mniej doświadczony tatuażysta. Skoro całe życie spędzamy na tatuowaniu, to nie warto oszczędzać. Jeśli w danym momencie nie mamy pieniędzy na tatuaż, nie warto szukać najtańszego miejsca, ponieważ może się to skończyć koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, takich jak usunięcie tatuażu. Tatuaże nie są czymś, na czym powinniśmy oszczędzać. Cena wymarzonego tatuażu to nie tylko umiejętności tatuatora i jego czas, ale także materiały, z którymi pracuje, czyli tusz, narzędzia, czy takie rzeczy jak wynajęcie pokoju w studio czy opłacenie rachunków za media.

Jeśli starasz się wybrać idealne studio tatuażu, warto zapoznać się z twórczością konkretnego artysty. Jeśli jest profesjonalistą, z pewnością możemy znaleźć jego portfolio online. Tu też trzeba uważać, bo nie raz zdarzało się, że pseudoartyści używają różnego rodzaju programów graficznych do ulepszania swoich projektów. Godny tatuażysta w dobrym studiu tatuażu nie wykonuje swojej pracy mechanicznie. Potrafi wykonać tatuaże według pomysłu klienta nie zmuszając go do przynoszenia gotowych projektów. Ponieważ tatuaże są często sentymentalne, szczególnie warto poświęcić czas, aby były wyjątkowe. Oczywiście, gdy spotykamy na ulicy kogoś z takim samym tatuażem, nie jesteśmy zadowoleni, bo to ta sama ręka.

Mówiąc o dobrych studiach tatuażu, warto też wspomnieć, do których nigdy nie powinniśmy chodzić. Po pierwsze, nie idźmy do osoby, której pracy nie lubimy. Każdy tatuażysta ma swój idealny styl, który trudno zmienić. Warto się też zastanowić, czy nie ma negatywnych opinii na temat studia, do którego chcemy się wybrać. Fora internetowe, strony internetowe, grupy na portalach społecznościowych, zjednoczeni miłośnicy tatuażu, służą do wyszukiwania opinii na temat konkretnych miejsc. Jeśli ktoś z forumowiczów został skrzywdzony przez studio tatuażu, na pewno nas o tym poinformuje.

Dobry salon tatuażu wyposażony jest w nowoczesne i profesjonalne narzędzia pracy. Jeśli w salonie, do którego chcemy się udać, mamy stare narzędzia, powinniśmy od razu je wyrzucić. Do obowiązków tatuażysty należy również dezynfekcja narzędzi przed klientami, zawsze używanie świeżych rękawiczek i otwieranie igieł przy klientach. Higiena w studiu tatuażu jest absolutnie niezbędna, ponieważ nasze bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze. Dodatkowo zwracamy na to uwagę również udając się do kosmetyczki, lekarza czy fryzjera. Podsumowując, szukając idealnego studia tatuażu, powinniśmy kierować się: profesjonalizmem, ceną, wzorem, stylem oraz higieną miejsca, do którego chcemy się udać. Poświęćmy mu trochę czasu, a na pewno będziemy zadowoleni z efektu.